• Text Hover
Renia z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi.

Jej fascynacja Asztanga Jogą i filozofią wschodu to wypadkowa wcześniejszych zainteresowań. Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii (specjalizacja z zakresu filozofii indyjskiej). Zagadnienia dyplomu Reni nawiązywały do przemiany wewnętrznej człowieka i poszukiwania mądrości na fundamencie antycznej filozofii. Szczegóły jej badań obejmowały naukę języka sanskrytu, teorię i aspekt psychologiczny sutr Pantandżalego oraz koncepcję Hadot, o starożytnej filozofii, który traktował ją jako sposób na życie (a nawet jako praktykę duchową). Jego spojrzenie na cel życia sympatyzowało z greckim i rzymskim punktem widzenia rzeczywistości, który miał dostarczyć odpowiedzi na pytane o sens życia. Wniosek badania, który przeprowadziła Renia - uwiarygodnił, że filozofia powinna być nieodłącznym elementem egzystencji człowieka i życia na właściwy jej na sposób. Po ukończeniu studiów Renia kontynuowała swoje zainteresowanie ścieżką duchową, co doprowadziło ją do decyzji zostania nauczycielką jogi. Bardzo szybko uświadomiła sobie jak bardzo satysfakcjonujące może być, pomaganie innym w rozwoju na macie i poza nią. 
  • Text Hover
Renia rozpoczęła praktykę Joga Asztanga z silnym zakorzenieniem w metodzie Jogi Jyengara i sztukami walki, które uprawiała przez wiele lat. Stworzyła interdyscyplinarny system czerpiąc inspirację z różnych nauk o człowieku, jego ciele, oddechu, umyśle i emocjach. Wciąż Ashtanga Vinysa Yoga pozostaje jej główną specjalnością, dlatego kontynuuje jej praktykę według tradycyjnej metody, sześć razy w tygodniu.
 
Renia praktykuje pod okiem wielu zagranicznych i doświadczonych nauczycieli jogi. Jest im wdzięczna za ich wskazówki, które pokazały wielkość, głębię oraz rewolucyjną metodę Patthabiego Joisa. Obecnie stara się łączyć sztukę byciem kreatywną artystką z fascynacją praktyki jogi. Jest to dla niej wielkie wyzwanie, dostarczające równocześnie olbrzymiej radości. 
Szczegóły nauki obejmuje połączenie psychologicznego aspektu przełożenia emocji na ciało, przy użyciu asan.
Praktyka Reni wyróżnia się unikalnym podejściem do asan, ruchu i pracy z ciałem bez napięcia. Renia jest wysoce wykwalifikowanym kreatorem. Uczy jak transferować praktykę asan do kondycji współczesnego życia. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie. Inspiruje swoich studentów zarówno na macie i poza nią, by dzielili się radością dawania tego, co samemu się przepracowało

Joga Asztanga wpłynęła i odmieniła jej praktykę ale przede wszystkim pogłębiła wdzięczność wobec unikalnego wyzwania jakim jest joga. Pełna sił i inspiracji postanowiła się tym podzielić.
 
Niech to będzie również Twoje!